„Jaj annak a népnek, amelynek a történelmét az ellenségei írják!” (Seneca)

Világbajnok a kamasz magyar wakeboardos

Örömhírek, Sporthírek 2012. nov. 08.

A 15 éves Hegedűs Ákos lett korosztálya legjobbja a Fülöp-szigeteki vb-n, a döntőben a második körre már világbajnokként mehetett ki.

A manilai verseny édesvízen, egy tavon zajlott, 30 ország 210 versenyzője nevezett, a Szegeden elsős gimnazista Hegedűs Ákos még éppen befért a 15 év alattiak mezőnyébe, ahol 34 induló volt.

A döntőben, melynek erősségét jelzi, hogy a pár hónappal ezelőtti Európa-bajnokság második helyezettje be sem jutott, elsőre hibátlan kört ment, nagyon magas pontokat kapott.

A kiírás szerint a két menet közül a jobbik pontszáma számít bele a versenybe, ezért a második körre már világbajnokként mehetett ki, és már az sem számított, hogy ennek a végén elesett, vizet fogott.

Mivel a wakeboardnak esélye van arra, hogy bemutató sportágként bekerüljön a 2020-as olimpia műsorára, ezért a NOB megfigyelői a helyszínen nézték a vb-t. Olyan eredményhirdetés volt, amilyen az olimpián szokott lenni, himnusszal, a versenyzőknek dobogón állva a zászló felé kellett fordulniuk.

Forrás: Index.hu