Scroll To Top

Mindent szabad ma Európában...
csak (hagyományőrzően) európai módon gondolkodni
meg élni nem !!!

TRIANON 100 – A NEMZETI MÚZEUM KIÁLLÍTÁSA / egyelőre csak virtuálisan

Cikkek 2020. jún. 06.

TRIANON 100

A Nemzeti Múzeum új, virtuális kiállítása

Összetartozás éve virtuális fotógaléria
Online kiállítás a Nemzeti Múzeumban

A Magyar Nemzeti Múzeum a trianoni békediktátum aláírásának 100. évfordulója alkalmából kiállítást rendezett az 1920-ban elszakított országrészek kulturális, művészeti kincseinek fotóiból. A tárlat a nemzeti összetartozást is szimbolizáló múzeum kerítésén a járvány miatt csak ősszel valósulhat meg.

A Magyar Nemzeti Múzeum a jelen helyzetben – amikor az összefogásra és együtt gondolkodásra még nagyobb szükség van –, fontosnak tartja, hogy kifejezzük összetartozásunkat a határokon túl élő magyar közösségekkel, és megmutassuk közös életünk máig eleven értékeit az évforduló napján is.

Ezért virtuális fotógaléria formájában jelenítjük meg kiállításunk anyagának egy részét.

Az ÖSSZETARTOZÁS ÉVE VIRTUÁLIS FOTÓGALÉRIA láthatóvá teszi a magyar nép tehetségének és alkotóvágyának töretlenségét, tudatosítja, hogy a magyarság szellemi egységének megőrzéséért tennünk kell, és tovább kell adnunk a közösség élő kulturális örökségét.    

Trianon 100. évfordulóján emlékeztetünk arra, hogy a térség jövője az összefogásban van, és a Kárpát-medence kulturális öröksége minden itt élő nép oszthatatlan közös tulajdona.

Az ÖSSZETARTOZÁS ÉVE VIRTUÁLIS FOTÓGALÉRIA hat héten keresztül, 2020. június 4-től 2020. július 9-ig hetente frissülő tartalommal tekinthető meg.

Az ÖSSZETARTOZÁS ÉVE VIRTUÁLIS FOTÓGALÉRIÁT Varga Benedek, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója 2020. június 4-én 16.30 perckor nyitotta meg. 

Tovább a virtuális kiállításra >>>

Ossza meg:

Ha tetszik írásunk, ajánlhatja másoknak is!
A túlélés útja ma magyarul gondolkodni...

A szerzőről

Admin

Webadminisztrátor

Kalendárium

Kalendárium

Waterlooi Csata
jún. 18.

Illő napi filmajánló

Waterlooi Csata

2015 jún. 18.
Waterlooi Csata

Ady szavaival élünk és túlélünk :

Most perc-emberkék dáridója tart,
De építésre készen a kövünk,
Nagyot végezni mégis mi jövünk.
Nagyot és szépet, emberit s magyart.

Ady Endre 1908-ban, 31 évesen (Székely Aladár felvételén)